Eskişehir Odunpazarı Evde Masaj Su

Tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan masaj, Eski Çin, Yunan, Mısır ve Hint medeniyetlerinde yaraları iyileştirmek amacıyla kullanılmıştır. Eskişehir odunpazarı evde masaj Yunanca’ da yoğurma anlamına gelen bu terapi Arapça’ da sıvazlamak anlamına geliyor.

Olimpiyat oyunlarındaki sporcuların kaslarını gevşeterek onları rahatlatmak maksadıyla uygulanan bu terapi, Hint felsefesinde şifa bulma ve koruma amacıyla uygulanmıştır 18. yüzyılın başlarında İsveçli Per Henrik Link’in, Avrupa’ da yaygınlaştırdığı masaj uygulaması basınç, sıvazlama, titretme, ovma, vurma, döndürme gibi teknikleri barındıran ve rahatlatma amacıyla kullanılmıştır. Odunpazarı evde masaj Bu terapi 1. Dünya Savaşı yıllarına gelindiğinde ise rahatlatmadan daha çok sinirsel ve zihinsel rahatsızlıkları gidermek amacıyla uygulanmıştır. Bakıldığı zaman tarih boyunca bu terapinin bütün faydalarından dönem dönem yararlanılmıştır. Eskişehir odunpazarı evde masaj .

Fakat masaj uygulaması şu veya bu için uygulanabilir demek doğru olmaz. Çünkü bu terapi vücuda dalga dalga yayılarak pozitif enerji yaymaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmekten kan dolaşımını düzenlemeye, metabolizmayı hızlandırmaktan sindirim ve boşaltım sistemini desteklemeye, yağ yakımını hızlandırmaktan ödem ve toksin atılımına, kasları gevşetmekten uyku düzenine kadar birçok sistem üzerinde yapıcı onarıcı etkisi vardır.